Hannoverscher Schweisshund
(Hannoverský barvář)
Návrat na hlavní stránku
FCI: 213/6.2

Výška psi50-55cm
Výška feny48-53cm
Váha38-44kg
Země původu
Německo
Hlava a lebka
Lebka široká, dozadu se rozšiřuje, plošně zaoblená. Čelo lehce vrásčité, týlní hrbol málo výrazný. Oční oblouky z bočního pohledu zvýrazněné.
Oči
Jasně vystupující a dobře chráněná víčka, duhovka tmavohnědá.
Uši
Závěs středně dlouhý, vysoko a široko nasazený, hladké bez záhybů vedle hlavy visící, ve spodní části tupě zaoblené.
Morda
Morda silná, hluboká a široká. Dobře stavěná pro práci, silné čelisti, pysky po celé šířce přesahující a dobře zaoblené. Hřbet nosu lehce klenutý, nebo téměř rovný. U psů je klenutí výraznější než u fen. Ve směru k čelu se pozvolně zužuje. Nosní sliznice široká, většinou černá, výjimečně tmavohnědého zbarvení. Nos velký, široký, dobře otevřené nosní otvory. Skus můžkový nebo klešťový.
Krk
Dlouhý a silný, zvolna se rozšiřuje k prsům.
Trup
Pro potřebu výkonu dostatečně silná kostra s dobrým osvalením. Prsa hluboká a prostorná, více hluboká než široká. Břicho v postupně přechodné linii lehce vtažené. Hřbet silný a pružný. V bederní části při lehkém vyklenutí je široký a ohebný. Záď široká a dlouhá, mírně klesá ke kořeni prutu.
Hrudní končetiny
Lopatky plošně dobře přiléhají, osvalené. Loket dobře pohyblivý, horní rameno dlouhé, loket dobře postavený a přiléhající. Předloktí rovné, dobře osvalené, nadprstí široké, skoro rovné, ale nikdy úplně strmé.
Pánevní končetiny
Pánev široká a prostorná. Stehno silné a osvalené. Lýtko rovné a suché. Klouby široké a silné. Zánártí skoro kolmo postavené.
Tlapy
Pevné, oválné a uzavřené. Velká a pevná bříška prstů, prsty dobře klenuté, silné drápy.
Ocas
Vysoko nasazený, dlouhý a málo zahnutý, při kořeni silný, ke špici se postupně ztenčuje.
Osrstění
Kůže na krku je plná a volná. Lehké tvoření laloků je přípustné. Tělo-krátká, hustá, pevná a drsná srst, pouze na zadní straně stehen o něco delší a hrubší. Prut osrstěný hustou, pevnou, na spodní straně delší a hrubší srstí.
Zbarvení
Světlá až tmavá jelení červeň. Více nebo méně pruhovaná. S maskou a nebo bez ní. Malé bílé skvrny na prsou jsou přípustné.
Knihy, odkazy ...
klub
Osobní stránky, presentace:


Návrat na hlavní stránku Návrat na předchozí stránku Slovník kynologických pojmů