Bayerischer Gebirgsschweisshund
(Bavorský barvář)
Návrat na hlavní stránku
FCI: 217/6.2

Výška psimax.50cm
Výška fenymax.45cm
Váha25-35kg
Země původu
Německo
Celkový vzhled
Pes střední výšky, spíš lehčí, velmi pohyblivý a svalnatý.
Hlava a lebka
Lebka je poměrně široká, nepatrně vypouklá, nepříliš těžká s mírným stopem. Nos není příliš dlouhý, ani příliš špičatý. Velmi zdůrazněné nadočnicové oblouky.
Oči
Jasné, ne příliš velké, ani příliš kulaté, dobře uzavřené, duhovka tmavě hnědá, též světlejšího zbarvení.
Uši
Dosti dlouhé, těžké, vysoko a zeširoka nasazené, hladce splývající podél hlavy, dole zaoblené.
Morda
Nízko položené pysky, ale ne natolik, aby se zdáli být převyslé. Dobře zvýrazněné ústní koutky. Čenich je černý nebo tmavěrudý.
Krk
Střední délky, pevný a svalnatý.
Trup
Tělo je delšího rámce, má poněkud vypouklý zadek, podepřený nepříliš dlouhými tlapkami. Hřbet nepříliš krátký, ale velmi pevný. Bederní část je široká, stále mírně klenutá a velmi svalnatá až ke slabinám. Hřbet je rovný až ke kořeni ohonu. Hrudník nepříliš široký, hluboký a dlouhý hrudní koš s dlouhými a značně dole položenými nepravými žebry (až k bokům). Mírně vtažené břicho.
Hrudní končetiny
rameno umístěné šikmo, dlouhá paže, silná, ale ne těžká kostra. Zepředu jsou končetiny rovné, kolmé. Celý předek je mocně svalnatý. Zápěstí není prohnuté, ale také není zcela svislé.
Pánevní končetiny
Stehna jsou dlouhá a široká, noha je poměrně dlouhá a šikmá, koleno je svislé. Zadek je tak bohatě obrostlý srstí, že zadní část stehen vypadá téměř drsně. Zezadu jsou končetiny rovnoběžné, zcela rovné, kolena nejsou vytočena ani dovnitř ani ven.
Tlapy
Ne zvláště silné, ale s pevně sevřenými prsty (obloukovitými). Silně vyvinuté drápy jsou černé nebo mají barvu slonové kosti. Tlapa nesmí být kulatá (kočičí tlapa), ale také nesmí být příliš dlouhá.
Ocas
Střední délky, dosahující přibližně k vrcholu kolena, ne nízko nasazený, zužující se směrem ke špičce, nošený vodorovně nebo visící, více osrstěný na spodní části.
Srst
Hustá, hladká, mírně drsná na hmat, málo lesklá, jemnější na hlavě a u uší, tvrdší a delší na břiše a na stehnech.
Zbarvení
Všechny odstíny rezavé a plavé, žluté, okrové, šedorezavé jako je zimní srst srnců, barva konopí nebo podkladová barva, smíšená s černými chlupy. U psů rezavé barvy je hřbet intenzivněji zbarven než zbytek těla. Nos, uši, hřbet a prut jsou často porostlé černými chlupy, smíšenými se základní barvou.
Knihy, odkazy ...
klub
Osobní stránky, presentace:


Návrat na hlavní stránku Návrat na předchozí stránku Slovník kynologických pojmů